Як правильно вибрати диски для автомобіля
Іноді деякі початкові автовласники стикаються з необхідністю заміни одного або декількох колісних дисків. Це завдання виявляється складніше, ніж виглядає з боку, і це не дивно 4*108, 6J, DIA 63.3, R15, що все це таке?
Які параметри диска необхідно врахувати при покупці
Незалежно від того, який у вас автомобіль при виборі нових дисків необхідно враховувати такі параметри, а саме:
1. Тип диска.
2. Монтажний (або посадковий) діаметр.
3. Число і діаметр розташування кріпильних отворів (PCD).
4. Ширина диска.
5. Виліт диска.
6. Діаметр центрального отвору.
7. Форма кріпильних отворів.
8. Наявність хампів
Всі диски по типу виготовлення в цілому діляться на 3 типи:
1. Штамповані.
2. Литі.
3. Ковані.
Штамповані диски найдешевші диски. Це ті самі колеса, що ви бачите на базових комплектаціях бюджетних автомобілів, їх зазвичай прикривають пластиковими декоративними ковпаками. Вони виготовлені зі сталі та пофарбовані емаллю. Серед їх переваг крім найнижчої ціни, висока ремонтопридатність. Річ у тому, що штамповані диски при ударі не ламаються, а мнуться і згодом їх можна легко полагодити. Головний недолік таких коліс - висока вага або відсутність дизайну - це суто функціональний виріб. Купити автомобільні диски для свого автомобіля можна в інтернет-магазині "ШипШина", заходьте на https://shyp-shyna.com.ua/ і вибирайте свої диски за розміром і типом.
Литі диски складають конкуренцію штампованим за популярністю. Такі диски виготовляються не зі сталі, а з більш легкого сплаву, як правило, алюмінієвого. Завдяки технології виготовлення литі диски можуть мати найрізноманітнішу форму, що в сукупності з меншим, ніж штампів вагою і забезпечує їм популярність. Недоліки таких коліс можна згадати більш високу ціну, і нижчу ремонтопридатність. Литі диски при сильному ударі не мнуться, а тріскаються. Зрозуміло, що технології зварювального ремонту і вальцювання давно освоєно, але гарантувати збереження початкових властивостей після ремонту неможливо.
Ковані диски - це найбільш якісний і дорогий варіант. Вони виготовляються методом гарячого, об'ємного штампування, яка забезпечує найкращі внутрішню структуру металу і відповідно найвищу міцність при найменшій вазі. Зворотний бік такого методу, мала поширеність виробів і висока ціна.
В цілому для середньостатистичного автовласника вибір стоїть між недорогими, але нудними штампованими або більш дорогими і красивими литими дисками.